כל החדשות מתחום התעבורה

לאחרונה חלו שינויים רבים בכלל נושאי התעבורה בארץ. אחת לתקופה משרד התעבורה מוציא עדכונים שונים בנוגע לתקנות השונות בנושאי התעבורה, אספנו בעבורכם כמה עדכונים חשובים. ראשית חשוב שתדעו כי בכוונת משרד התעבורה לרשת גם את כביש 6 בשלל מצלמות מהירות, כמו שאר כבישי מדינת ישראל, כך שבסופו של יום יהיו מצלמות מהירות כמעט כל שישה קילומטרים בכל רחבי הארץ. על פי תקנה זו מקווה משרד התחבורה לעורר את תשומת ליבם של הנהגים לנהיגה נכונה, ותמנע מהם להאט לפני הצבת המצלמה ולהאיץ שוב אחריה. כיום מותקנות בכבישי המדינה כ- 45 מצלמות מהירות, ובשנים הקרובות מתכנן משרד התחבורה להציב עוד כ- 250 נוספות.

חדשות מתחום התעבורה הקשורות לדיבור בסלולארי

דיבור בסלולרי בעת הנהיגה היא פעולה מסוכנת אשר עשויה להביא לתוצאות הרות אסון. משרד התחבורה הוציא שתי תקנות חדשות בנוגע לדיבור במכשיר מירס בעת הנהיגה, ובנוגע לדיבור בסלולארי בעת רכיבה על אופנוע או רכב דו גלגלי אחר.

    1. נהגים רבים הרוכבים על רכבים דו גלגליים מחפשים את הדרך הטובה ביותר לשוחח במכשיר הסלולרי בעת הנהיגה. נהגים רבים אמנם עושים שימוש באמצעים טכנולוגיים כמו דיבורית, אשר מותרים על פי דיני התעבורה, אולם רבים ממשיכים לשוחח בסלולארי גם בניגוד לתקנות. הוראות משרד התעבורה המפורשות הן שאין לשוחח בסלולרי או לשלוח מסרון בעת שהרכב בתנועה. משרד התעבורה מתנה את השימוש בטלפון הסלולארי בעת הנסיעה באמצעות דיבורית, או כאשר הטלפון מונח באופן יציב ברכב.
    2. לאחרונה הובא מקרה לבית המשפט לתעבורה בתל אביב של נהג אשר נתפס משוחח במכשיר המירס בעת הנסיעה. הנהג טען כי מכשיר המירס אינו מכשיר טלפון רגיל, וכי הדיבור בו מקביל לשיחה במכשיר קשר. פסק הדין של בית המשפט לתעבורה היה כי אין זה משנה באיזה מכשיר סלולרי מדובר, כל עוד המכשיר נועד לתקשורת אין לעשות בו שימוש בעת הנהיגה.

חדשות מתחום התעבורה הקשורות להוצאת רישיון נהיגה

משרד התחבורה החליט כי החל מה- 1 ליולי 2013 יהיה ניתן להתחיל לימודי נהיגה כבר בגיל 16 וחצי, כפי שנהוג כיום, אולם ניתן לגשת למבחן המעשי (טסט) כבר בגיל 16 שנים ותשעה חודשים, ולא מעל גיל 17, כפי שהיה נהוג עד היום. השינוי הנל בתקנות שהנהיג משרד התחבורה מלווה בתנאי חשוב הקובע כי הנהג מחוייב לנהוג בליווי של נהג מלווה לאורך תקופה של שישה חודשים. כל נהג אשר עובר את הטסט יקבל היתר נהיגה לתקופה של שישה חודשים בליווי של נהג מנוסה למשך כל תקופת ההיתר. בתום תקופת הליווי בת ששת החודשים יהיה צורך בהנפקת הצהרה אישית חתומה על ידי הנהג המלווה, המצהירה כי אכן בוצעו לפחות 50 שעות ליווי בנהיגה לפני שהנהג יהיה רשאי לנהוג בכוחות עצמו.

לחדשות נוספות בתחום התעבורה ולמידע נוסף כנסו לאתר