עורך דין תאונות עבודה

אנשים מבלים זמן ניכר מחייהם בעבודה ועושים זאת בעיקר לצורך פרנסה. מעסיקים רבים קולטים עובדים ומבקשים שהם יסייעו להם להוביל את העסק שלהם קדימה. הם פועלים על פי חוקי עבודה מגוונים שחוקקו על ידי ממשלות ישראל לדורותיהן. כל מקום עבודה חייב לספק לעובד תנאי העסקה נאותים ובטוחים. החשש להיפגעות במקום העבודה קיים בכל מקום עבודה, אבל מתגבר במקומות עבודה בהם מתבצעת פעילות מורכבת ומסוכנת.

תאונות עבודה קשות

מפעלי תעשייה שונים, אתרי בנייה, מעבדות, אולמות ייצור ועוד הינם מקומות עבודה מסוכנים. עובדים שמועסקים במשרות המחייבות נסיעות לצרכים שונים נמצאים אף הם בדרגות סיכון גבוהות. למרות כל חוקי הבטיחות למיניהם נגרמות מעת לעת תאונות עבודה שחלקן הינן קלות ואחרות מורכבות ומסובכות מאוד. מהלך חייו של עובד יכול להשתנות בגלל אובדן כושר עבודה או נכות קבועה, ולכן, הוא צריך להיות ער למצבים כאלו, ובמקרים רבים, להיעזר בשירותי עורך דין תאונות עבודה.

תהליך רישום ודיווח מסודר

ברגע שעובד נפגע בתאונת עבודה הוא חייב לעבור תהליך מסודר של רישום ומעקב. המעסיק חייב לדווח לביטוח לאומי, ובמקרים אחרים, לחברת הביטוח הפרטית שנותנת לו כיסוי ביטוחי מתאים. העובד מצידו מקבל את תשלומי השכר מהמעסיק בימים הראשונים. לאחר פרק זמן ואם נדרש הדבר, הוא יקבל את התשלום ממוסד הביטוח הלאומי ומהביטוח הפרטי. במקרים בהם יש הפרה בזכויותיו הוא יכול לבקש להסתייע בעורכי דין המתמחים בנושאים של תאונות עבודה. עורך דין יפנה בשם לקוחו לכל גורם אשר פוגע בזכות לקוחו.

ייצוג הולם

המטלות שבפניהן עומד עורך דין תאונות עבודה יכולות להיות מורכבות. עובד יכול להיקלע לנכות זמנית או קבועה, ולכן, יש צורך לדאוג שהוא יקבל את כל ההטבות, המענקים, הקצבות ויתר הכספים המגיעים לו. במקרים רבים, נסגרים הדברים מול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח, ובמקרים חריגים, ובאין הסכמה, תגענה המחלוקות לבתי משפט. עורך דין מקצועי המכיר את התנהלות בתי המשפט ומכיר תקדימים משפטיים יכול להעלות טיעונים שיסייעו לזכות בתביעה. מומלץ להשקיע בעורך דין בעל ידע וניסיון בתחום מאחר והכספים המתקבלים נועדו לקיום חיי רווחה הכרחיים לנפגעי תאונות עבודה קשים.